Zalety wyjazdów all inclusive

wakacje-all-inclusive

Okres urlopowy zbliża się wielkimi krokami. W ofertach all inclusive prześciga się coraz więcej biur podróży. Planujesz wakacyjny wyjazd za granicę i zastanawiasz się, na jaką ofertę finalnie się zdecydować? Wśród turystów, wakacje typu all inclusive stają się coraz bardziej popularne. Sprawdź, czy to także rodzaj turystyki jest dla ciebie!

Czynnikami, które wpływają na cenę urlopu są odległość, noclegi oraz wyżywienie. Dlatego na samym początku określ, jaką kwotę chcesz przeznaczyć na wakacyjny wyjazd oraz jaki rodzaj atrakcji na miejscu cię interesuje. Kalkulując koszty wakacji można niespodziewanie dojść do wniosku, że wyjazd zorganizowany będzie tańszy, od tego planowanego na własną rękę. Z czego wynika ta rozbieżność cenowa? Tour operatorzy z dużym wyprzedzeniem oraz w hurtowej ilości wykupują miejsca hotelowe, dzięki czemu dostają atrakcyjne zniżki, nieosiągalne dla klientów indywidualnych.

Początki

Prekursorem wakacji all inclusive był Belg – Gerard Blitz, który w latach 60-tych założył na Majorce ośrodek wakacyjny pod namiotami. Blitz zapewnił swoim gościom nie tylko miejsca noclegowe i wyżywienie – zadbał także o dodatkowe atrakcje. Z czasem, namioty zostały zastąpione przez drewniane domki mieszkalne, te z kolei, zostały wyparte przez mniejsze lub większe hotele – i w ten oto sposób zrodziła się idea wakacji, które w jednym miejscu oferują turystom „wszystko w cenie”. W latach 70-tych i 80-tych na wyspach Karaibskich powstały bardziej ekskluzywne kluby all inclusive, które rozpowszechniły tę formę wypoczynku na cały świat.

Dla leniwych? Niezupełnie

Nie masz zmysłu organizacyjnego? Chcesz cieszyć się w pełni urlopem, nie zaprzątając sobie głowy wyszukiwaniem lotów, hoteli, czy wyżywieniem? Wakacje all inclusive to opcja dla ciebie. Decydując się na taki pakiet, masz zagwarantowane posiłki, snack bar i drinki przy basenie, leżaki na plaży oraz wiele innych hotelowych atrakcji. Posiłki są serwowane zazwyczaj trzy razy dziennie, w formie szwedzkiego stołu, dzięki czemu oszczędzasz na stołowaniu się na mieście. Pomiędzy nimi można swobodnie korzystać z barów z przekąskami oraz alkoholem, które są zazwyczaj usytuowane przy basenie albo nieopodal plaży, która przylega do hotelu. Oczywiście zarówno jedzenie, jak i napoje są nielimitowane.

Dodatkową zaletą wakacji all inclusive jest uniknięcie zmartwień związanych z przekroczeniem zaplanowanego wcześniej budżetu. Jeżeli nie interesują cię wycieczki fakultatywne oraz zrezygnujesz z kupowania pamiątek, posiadanie lokalnej waluty będzie zbędne i nie będziesz musiał martwić się o dodatkowe koszty podczas wyjazdu.

Wakacje all inclusive są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Niektóre hotele oferują najmłodszym gościom zajęcia z animatorami, podczas których milusińscy z pewnością się nie nudzą. Ze względu na to, że dzieci maja ustalony rytm dnia, opcja zorganizowanych wakacji jest szczególnie atrakcyjna. Jeżeli dziecko w dowolnym momencie dnia zgłodnieje, nie musisz martwić się o przygotowanie mu posiłku. Dodatkową hotelową atrakcją są mini kluby, w których dzieci mają zapewnioną opiekę i mogą się bawić z rówieśnikami. Rozrywkę zapewniają też pomysłowe place zabaw, basenowe zjeżdżalnie, czy sprzęt do grania. Niektóre hotele organizują także animacje dla dorosłych, w formie wieczornych programów rozrywkowych, z muzyką, tańcami oraz pokazami specjalnymi.

Warto wiedzieć

Aby nie dać się oszustom, zanim zdecydujesz się na zakup wycieczki z biura podróży, sprawdź czy widnieje ono w Centralnej Ewidencji i Wykazach w Turystyce oraz Krajowym Rejestrze Długów. Dzięki temu dowiesz się, czy biuro działa zgodnie z prawem, czy nie jest zadłużone oraz na jaką kwotę jest ubezpieczone, w razie bankructwa.

Aby zapewnić sobie i swoim najbliższym udany wyjazd, nie wystarczy słoneczna pogoda i, zapierający dech w piersiach, widok na morze. Do tego niezbędny jest także hotel, spełniający odpowiednie wymogi.  Żeby uniknąć rozczarowania, przed ostatecznym wyborem miejsca noclegowego, sprawdź opinię na jego temat na wybranych forach podróżniczych.

Przeświadczenie, że wakacje all inclusive  skazują turystów głównie na spędzanie czasu w hotelach, jest nieprawdziwe. Każdy, kto chce poznać lokalne restauracje oraz atrakcje ma taką możliwość. Jeżeli planujesz wyjazd dla całej rodziny, masz ściśle określony budżet albo nie masz czasu na szczegółowe zaplanowanie wyjazdu, wakacje all inclusive to rozwiązanie dla ciebie!

Wpis sponsorowany

You may also like...

3 komentarze

  1. Asia pisze:

    Zawsze korzystam z ofert all inclusive, są wygodne, dają możliwość całkowitego wypoczynku, nie myślenia o tym co zjedzą dzieci i mąż. Mogę wreszcie pomyśleć tylko o sobie.

  2. Miro pisze:

    Ja tam preferuję all inclusive, nie trzeba się niczym przejmować, a zwykle cena nie jest dużo wyższa niż bez tego. Jedyny minus to wstawanie na śniadanie 😉 chyba nigdy jeszcze nie zdążyliśmy na nie.

  3. agaaa pisze:

    Dwa razy zdecydowałam sie na wakacje all inclusive ale ta opcja nie przypadła mi do gustu. Niestety trafia sie wtedy w typowo turystyczne miejsca, jedzenie raczej tez z lokalnym nie ma nic wspólnego. Choć rozumiem, ze dla ludzi z dziećmi to najwygodniejsza opcja.