Wielki powrót sportowego obuwia

jakie-kupic-adidasy

Sportowe adidasy są, nieprzerwanie od kilku sezonów, jednym z najpopularniejszych trendów, który można obserwować nie tylko na wybiegu, ale także na ulicy. Adidas jest na tyle wpływowym producentem, że nazwą marki przyjęło określać się w mowie potocznej wszystkie modele butów sportowych. Jakie sneakersy są najmodniejsze w tym sezonie? Na co zwrócić uwagę przy wyborze obuwia sportowego? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Elegancka stylizacja w połączeniu ze sportowym obuwiem

Większość firm, które produkują obuwie sportowe wypuszczają na rynek modele lifestylowe – idealne do noszenia na co dzień. Większość obuwia tego typu już dawno przestało być wykorzystywane jedynie do sportowych stylizacji – klasyczne adidasy królowały w modzie miejskiej już w latach 90-tych. Po wielu latach ten trend powrócił we współczesnej odsłonie.

Przy wyborze uniwersalnych snekaersów dobrze jest wybrać model, który będzie pasował zarówno do stylizacji sportowych, jak i ulicznych. Mężczyznom poleca się zestawiać adidasy ze sportowo-eleganckimi stylizacjami casualowymi. Jeżeli chcesz uniknąć typowo sportowego looku, wybierz sneakersy o klasycznej formie, które nawiązują do modeli z lat 70-tych. Panie mogą zestawiać tego rodzaju obuwie zarówno ze spodniami, ołówkowymi spódnicami, jak i sukienkami. Trendsetterki łączą sportowe modele adidasów nawet z eleganckimi i wieczorowymi elementami garderoby. Ty również odważ się poeksperymentować z modą.

Historia „trzech pasków”

Marki Adidas nie trzeba nikomu przedstawiać. Początki firmy sięgają lat 20-tych, kiedy to niemiecki przedsiębiorca Adolf Dassler rozpoczął produkcję obuwia sportowego. Obuwie produkowane przez rynkowego potentata posiada szereg funkcji, z których stosunkowo ważny jest komfort fizjologiczno-higieniczny. Dlatego w branży obuwniczej poszukuje się coraz lepszych materiałów i technologii. Marka Adidas wprowadza na rynek obuwie, w którym wykorzystywany jest system zintegrowany z międzypodeszwą buta – jego perforacja umożliwia odprowadzanie wilgoci oraz zapewnia stopie optymalną wentylację.

Najmodniejsze modele

Rynek obuwniczy obfituje w wiele rodzajów obuwia sportowego. Są one zróżnicowane pod względem przeznaczenia, materiałów, z jakich zostały wykonane, jakości wykończenia oraz ceny. Niezmiennym modelem w kolekcjach Adidasa jest Superstar, który wdarł się do mody ulicznej za sprawą raperów z hip-hopowego ugrupowania RUN DMC. Superstary są wykonane z wysokiej jakości skóry i posiadają charakterystyczną osłonę palców w kształcie muszli oraz podeszwę ze wzorem w jodełkę. Obecnie marka Adidas oferuje różnorodne wersje kolorystyczne. We współpracy z amerykańskim artystą Pharrellem Williamsem, Adidas wypuścił na rynek model Superstar aż w 50 kolorach. Od kilku sezonów niebywałą popularnością cieszy się także seria obuwia stworzona we współpracy z Kanye Westem. Obok tradycyjnych sneakersów dużym zainteresowaniem cieszą się także buty z podwyższoną cholewką.

adidasy

Jak dobrać obuwie do danej dyscypliny sportu

Każdy but sportowy jest skonstruowany inaczej, dlatego aby bezpiecznie uprawiać daną dyscyplinę, dobrze jest zaopatrzyć się w obuwie, które jest do tego odpowiednio przystosowane. Jeżeli chcesz mieć pewność, że buty spełnią najwyższe standardy, a twoje stopy będą odpowiednio chronione przed kontuzją, najlepiej wybrać model sprawdzonej marki, która specjalizuje się w produkcji tego rodzaju obuwia.

Adidasy dla biegaczy

Szczególną uwagę na wybór obuwia sportowego powinni zwrócić biegacze. Buty do joggingu powinny stabilizować stopę oraz amortyzować wstrząsy, które stanowią obciążenie dla stawów i kręgosłupa. Olbrzymie znaczenie przy wyborze odpowiedniego obuwia ma także rodzaj nawierzchni, po jakiej biegasz. Jeżeli jest to twarde podłoże asfaltowe, potrzebujesz obuwia silnie amortyzującego. Biegasz po lesie lub polnych drogach? Najlepszym wyborem będą buty z głębszym bieżnikiem, który zagwarantuje ci właściwą przyczepność z podłożem.

Podczas wyboru obuwia do biegania istotne jest także, w jaki sposób stopa opada na podłoże. Biegaczy dzieli się na tych, którzy mają naturalną pozycję stopy, pronację (naturalny ruch stopy od wewnątrz) albo supinację (ruch stopy na zewnątrz). Aby dowiedzieć się, jaki jest twój rodzaj stopy, wystarczy przypatrzeć się schodzonym butom. Jeżeli podeszwa jest bardziej zdarta po stronie wewnętrznej – masz do czynienia z pronacją, jeżeli po zewnętrznej – z supinacją.

Adidasy na aerobik

Dla kobiet, które uczęszczają na zajęcia fitness poleca się obuwie z elastyczną podeszwą. Przy wyborze tego rodzaju obuwia dobrze zwróć uwagę na stabilne utrzymanie pięty oraz zakończenie obuwia na wysokości kostki. Dobrze, jeżeli obuwie jest wykonane z materiału – podczas intensywnego wysiłku zapewnisz swoim stopom odpowiedni dopływ powietrza oraz będziesz mogła bez problemu wyprać buty w pralce.

Adidasy na halę

Jesteś zwolennikiem sportów halowych, jak chociażby tenis czy squash? Najlepszym rodzajem obuwia będą buty z kauczukową podeszwą, która zapewnia bardzo dobrą przyczepność podczas grania. Kiedy najlepiej wybrać się na zakupy? Najlepszą porą dnia będzie popołudnie. Wtedy stopy są już lekko spuchnięte po całym dniu i unikniesz wyboru zbyt ciasnego, uwierającego obuwia.

Planujesz zakup sportowych adidasów? Z całą kolekcją możesz zapoznać się tutaj:

https://www.eobuwie.com.pl/adidas.html

Wpis sponsorowany

You may also like...