Co szkodzi naszym włosom?

co-szkodzi-wlosom

W dzisiejszych czasach ciągle pędzimy zapominając niestety o zdrowiu naszego ciała, w tym naszej skóry. Nienormowany czas pracy, zmęczenie, stres, zła dieta – to niestety często początek, a ściślej główne przyczyny przez które zaczynają wypadać nasze włosy. A to nie wszystkie powody. O włosy należy dbać nie tylko dlatego, ze są wizytówką każdej kobiety, ale i bardzo ważnym elementem jeśli chodzi o zdrowie naszej skóry. W związku z tym postanowiliśmy nieco bliżej powiedzieć o tym jakie błędy popełniamy w kwestii pielęgnacji włosów, a tym samym co staje się przyczyną ich wypadania.

Co za dużo, to nie zdrowo dla włosów

I to zdanie może być odniesieniem do wielu czynników. Zacznijmy jednak od farbowania, bo pomijając fakt, że w przypadku każdego rodzaju włosów należy zwrócić uwagę na skład farby, to również nie należy przesadzać z częstotliwością samego farbowania, czy rozjaśniania. Każda farba bowiem wysusza cebulkę włosa, co automatycznie sprzyja ich wypadaniu.

Jeszcze inną kwestią pozostają odżywki, których często nakładamy za dużo. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że założeniem odżywki, jest odżywić włosy, jednak zbyt duża ilość tego kosmetyku może sprawić, że skóra zwyczajnie nie będzie miała jak oddychać, a to źle wpływa na zdrowie włosów. Pozostając przy temacie kosmetyków, warto też zwrócić uwagę, czy tendencja do wypadania włosów nie zwiększyła się na przykład pod wpływem zmiany odżywki, lub szamponu.

Ciepło szkodzi włosom

I tu warto wspomnieć o nadmiernym suszeniu. W związku z tym jeśli jest taka możliwość, nie warto suszyć włosów do samego końca, a zostawić kilka wilgotnych końcówek do naturalnego schnięcia. Dziś jednak często używamy nie tylko lokówek, ale i popularnych karbownic, czy prostownic, które wiążą się przede wszystkim z wysoką temperaturą jaka dają te urządzenia. Zatem jeśli zauważasz tendencję do nadmiernego wypadania włosów lepiej odpuść sobie częste fryzury za pomocą tego typu urządzeń.

Zła dieta również szkodzi włosom

Często nie doceniamy jak ważna jest w przypadku zdrowia naszych włosów. W tym wypadku chodzi jednak nie tyle o regularne posiłki, co ich jakość, dlatego zadbaj o to, aby w Twoim jadłospisie nie zabrakło cennych witamin i minerałów zawartych chociażby w owocach i warzywach, ale i rybach, jajkach, drobiu, płatkach owsianych, pieczywie pełnoziarnistych, pestkach słonecznika, kiełkach, czy orzechach. Należy unikać także alkoholu, czy papierosów.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wypadaniu włosów mogą sprzyjać tak drobne szczegóły, jak i zbyt mocne pocieranie ręcznikiem po umyciu, silne rozczesywanie, czy zakładanie gumki z metalowymi wykończeniami. W wielu przypadkach szkodliwe może okazać się nadmiernie suche, lub klimatyzowane powietrze. Na wypadanie włosów może mieć też wpływ wiele chorób.

Zadbaj o siebie i o swoje włosy

I tu należy wspomnieć, że sama kwestia wypadania włosów jest rzeczą naturalną. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy jest on zbyt silny, gdzie włosów wypada za dużo. Wtedy warto zwrócić się o pomoc do dermatologa, który doradzi Ci w kwestii pielęgnacji Twoich włosów.

You may also like...