Jak strzyc loki – fryzury z kręconych włosów

fryzury z kręconych włosów

Jak strzyc/ułożyć moje loki? – czyli fryzury dla kręconych włosów

Stylizacja włosów kręconych także wymaga więcej uwagi. Włosy kręcone, jak każde włosy, należy co jakiś czas podcinać, jednak warto poszukać najpierw odpowiedniego fryzjera, który powie nam czy nasze włosy powinny być wycieniowane czy lepiej nie. Krótkie kręcone włosy odpowiednio zadbane mogą być bardzo reprezentacyjne, jednak w przypadku naturalnie kręconych włosów należy pamiętać, by nie były one za krótkie (bo zamiast stylowego boba, możemy uzyskać efekt ,,baranka”, który najczęściej nie jest porządaną fryzurą).

Jeśli chodzi o fryzury, to tutaj minimalizm jest najlepszym wyborem, ponieważ włosy same w sobie już sprawiają, że na głowie ,,coś się dzieje”, dlatego zwykły kucyk czy delikatne podpięcie włosów wsówkami może dać świetny efekt. Dobrym pomysłem są także koczki typu ,,messy bun” – czyli po prostu koczek w nieładzie, tzw. Artystyczny nieład. Unikajmy jednak ulizanych koków, bo zawsze przy głowie pozostanie kilka pasm, które będą odstawać i nasza fryzura nie będzie wyglądała estetycznie, a nawet jeśli używając lakieru uda nam się je ułożyć, to robienie zgrabnego koka z wypełniaczem, który świetnie prezentuje się na przedstawicielkach prostych włosów, może okazać się nie lada wyzwaniem, dlatego, że włos kręcony nie będzie tak gładki, przez co fryzura straci swój elegancki wygląd.

A co jeśli nie mam kręconych włosów, a chcę je zakręcić? Czyli kilka sposobów na kręcone włosy

  1. Najskuteczniejsza, dająca gwarancję dobrego efektu, ale niestety też najbardziej inwazyjna metoda, czyli kręcenie włosów prostownicą lub lokówką.

  2. Uczesanie warkocza na wilgotnych włosach na noc ( jeśli ktoś ma podatne włosy wystarczy np. warkocz dobierany lub dwa małe warkoczyki, jeśli jednak nie, to lepiej wykonać ich kilka i utrwalić pianką/lakierem).

  3. Papiloty, stosowały je nasze babcie, a one wciąż są popularne. Jest to dobra technika, jednak musimy liczyć się z tym, że nie do końca wygodna.

  4. Uczesanie na wilgotnych włosach ścisłego koczka (ta metoda zadziała tylko na włosach podatnych na kręcenie).

  5. Koczek na opasce. Nawijamy wilgotne włosy na opaskę, spinamy spinkami.

  6. Uczesanie kilku mniejsze ,,koczków”, wtedy loki będą mniejsze.

  7. Zakręcanie włosów na wilgotne chusteczki (takie jak np. stosowane są do pielęgnacji niemowląt), daje to efekt ładnych fal, jak po papilotach.

Pamiętajmy zawsze, że włosy, to nasza wizytówka i dbajmy o nie, by jak najdłużej były w jak najlepszej formie! 🙂

You may also like...