Jak spakować samochód na wakacyjny wyjazd?

jak-sie-spakowac

Jak spakować się na wakacje?

Temat pakowania bagażu wakacyjnego do auta dalej jest bardzo lekceważony przez kierowców. Jednak system umieszczania walizek oraz toreb do bagażnika musi być przemyślany i robiony z głową. Wszystkim zależy na tym, aby jak najbardziej komfortowo podróżujący spędzili czas w aucie. Nieodpowiednio spakowane manatki stają się niebezpieczne dla wszystkich podróżujących. Jeżeli zdarzy nam się kolizja, to możliwe, że źle zapakowany bagaż będzie fruwał w samochodzie. Dlatego odpowiednie spakowanie walizek i mniejszych toreb jest niezwykle ważne, aby bezpiecznie dojechać do celu.

Jak spakować samochód na wakacyjny wyjazd?

Musimy przestrzegać kilku prostych reguł, które zapewnią komfortowy, spokojny wyjazd dla wszystkich podróżujących. Po pierwsze, pakujmy najcięższe bagaże na sam dół bagażnika oraz najbliżej tylnych siedzeń. Wkładajmy walizki tak, aby pomiędzy nimi umieścić mniejsze torby. Po drugie, nie trzymajmy żadnych przedmiotów tzw. luzem podczas podróży. Małe rzeczy również mogą stać się bardzo niebezpieczne dla nas podczas wypadku. Schowajmy długopisy do schowka, nie trzymajmy ich na siedzeniu. Podczas kolizji mogą wbić się pasażerom w ciało. Również musimy pamiętać o schowaniu wszelkich butelek, które często zostawiamy poza schowkami lub miejscami przeznaczonymi do trzymania tego typu opakowań. Po trzecie, jeśli zabieramy ze sobą sprzęt sportowy, to najlepszym wyjściem jest kupienie lub wypożyczenie bagażnika dachowego. Jest wiele typów wiązań na dach, które na pewno będą idealnie pasować do naszego auta oraz do sprzętu, który zabierzemy (np. rowery, narty, deska snowboardowa). Po czwarte, częstym błędem jest upychanie rzeczy, które nie mieszczą się w bagażniku na półkę pod tylną szybą. Nie możemy pozwolić na ograniczenie widoczności dla kierowcy oraz pakować rzeczy, które mogą bez odpowiedniego zabezpieczenia być niebezpieczne dla pasażerów, siedzących z tyłu. Po piąte, apteczka i gaśnica zawsze powinny być zapakowane w miejscu, który jest dla nas łatwo dostępny. Nie umieszczajmy ich na dnie bagażnika.

Pakujmy się z głową!

Długie wakacje nie muszą oznaczać wielkiej walizki wypchanej po brzegi ubraniami. Pakujmy się z głową. Nie pozwólmy, aby pasażer w naszym aucie brał ze sobą wielkie torby. Poproś o zachowanie umiaru w pakowaniu się. Pamiętajmy o tym, że każdy kosmetyk możemy kupić na miejscu. Nie musimy brać ubrań na każdy dzień wakacji, istnieją przecież pralnie w turystycznych miejscowościach. Zabierajmy ze sobą priorytetowe rzeczy. Pewnie już przeżyłeś takie wakacje, na które wziąłeś prawie całą garderobę, a tak naprawdę ubrałeś tylko 30% zapakowanych ubrań. Nie przesadzajmy z bagażem! Jeżeli samochód będzie mocno obciążony, może reagować inaczej na trasie niż zwykle. Na początku jazdy nie jedź szybko, aby zobaczyć, w jaki sposób pojazd reaguje podczas przyspieszania, hamowania i skręcania. Odpowiednie umiejscowienie bagażu daje nam i podróżującym naszym autem bezpieczeństwo podczas wyjazdu. Dlatego pamiętaj o tych krokach przy pakowaniu samochodu.

 

 

You may also like...

2 komentarze

  1. Basiurex pisze:

    Dobry artykuł. Niby banały ale jednak warto pamiętać…. jeden raz pudełko z tylne półki uderzyło mnie w łeb. nie polecam 😉

  2. Damian pisze:

    Sztuką jest zapakować mały samochód na dwu tygodniowy wyjazd i zabrać wszystkie potrzebne rzeczy;) Wakacje się kończą więc teraz pewnie każdy ma kilka przemyśleń na temat pakowania, oby do przyszłego roku nie zapomnieć.