Solarium – z niego korzystać?

przygotowanie-do-solarium

Solarium to popularny wśród Polek sposób, aby opalenizna nie schodziła z naszych skór przez cały rok. Poprawia nam nastrój, zastępuje promienie słoneczne w zimnych porach roku oraz dodaje naszemu wyglądowi przyjemny kolor brązu, przypominający naturalną opaleniznę, którą zdobywamy po wakacyjnych wojażach. Jednak nie można przesadzać z odwiedzinami w solarium. Trzeba stosować promienie UV z umiarem, aby nasza skóra nie była przesuszona oraz nie nabrała tego nieprzyjemnego koloru spalonej piętki chleba. Dlatego warto zapoznać się ze wskazówkami podanymi poniżej, które sprawią, że opalanie stanie się bezpieczniejsze dla naszego zdrowia.

Kilka trików, które pomogą Ci równomiernie i zdrowo opalić się w solarium

 • Codzienne złuszczanie naskórka
  Mało która z nas posiada wyrobiony nawyk codziennego złuszczania naskórka. Zakup specjalną szczotkę, myjkę lub peeling, które pozwolą Ci na usunięcie zrogowaciałego naskórka. Równomierna opalenizna zależy od kondycji naszej skóry, musimy zniwelować wszelkie jej przesuszenia. Tydzień przed zaplanowaną wizytą w solarium, poddaj swoje ciało peelingowi, rano i wieczorem nakładaj balsam nawilżający. W ten sposób pozbędziesz się przesuszonych miejsc na ciele.
 • Porozmawiaj z personelem solarium przed opalaniem
  Pamiętaj, że każda lampa UV działa inaczej na skórę. Niektóre z nich są bardziej delikatne – odpowiednie dla osób, które rzadko używają sztucznego opalania lub dla takich kobiet, które dopiero zaczynają używać solarium. Personel  wytłumaczy, które lampy dadzą efekt, jaki sobie zażyczysz.
 • Nie stosuj balsamów i olejków przed opalaniem
  Przed samym opalaniem nie nanoś na skórę żadnych nawilżaczy. Ciało powinno być suche, aby równomiernie się opalić. Jedynie na usta nałóż sztyft ochronny, ponieważ musimy zabezpieczyć nasz delikatny naskórek na wargach.
 • Zdejmij biżuterię
  Wiele kobiet zapomina o tym, że nosi na sobie biżuterię. Pamiętaj o ściągnięciu pierścionków, zegarków, naszyjników, kolczyków itp. Nie chcemy, aby na naszej skórze znajdowały się jasne ślady.
 • Załóż okulary ochronne
  W każdym dobrze wyposażonym solarium, powinny znajdować się okulary ochronne, które zabezpieczają nasze oczy przed promieniowaniem UV.

Co mam robić po opalaniu w solarium?

Jak już wspominaliśmy, powinnaś porozmawiać z personelem solarium o wytycznych podczas i po opalaniu. Każda lampa UV inaczej działa i różne mogą być zalecenia po ich użytkowaniu. Zapytaj, kiedy możesz wziąć prysznic, aby odpowiednio utrwalić nowy koloryt skóry. Poproś o nazwy kosmetyków, które pomogą Ci pielęgnować ciało przed przesuszeniem. Dopytaj, kiedy powinnaś przyjść na następny cykl opalania. Jeżeli chcesz utrwalić swoją opaleniznę, używaj samoopalaczy oraz kremów brązujących wysokiej jakości produktów. Do 4 dni po opalaniu nie powinnaś złuszczać swoje naskórka. Opalanie się w solarium nie musi być niezdrowe. Musimy przestrzegać pewnych wytycznych, które pozwolą nam na spokojne użytkowanie lamp UV.

You may also like...