Po co zastrzegać kartę?

Czym jest karta bankomatowa i kredytowa?

W różnych dziedzinach i w codziennym życiu spotkamy się z wieloma zagadnieniami finansowymi. Pojawiają się różne pojęcia. Jednym z nich jest karta bankomatowa czy tez płatnicza i karta kredytowa. Korzystamy z nich na co dzień i chyba raczej nie da się już bez nich funkcjonować.

Mimo iż wydaje się, że jest to kawałek plastiku. Tak nie jest Jest to ważny przedmiot szczególnie dla posiadacza danej karty. Zapisane są na niej bowiem wszelkie informacje dotyczące nas właśnie. Musimy pamiętać, że korzyści są jednocześnie dla nas jak i dla znalazcy. Ale o tym w kolejnych akapitach.

Karta płatnicza czy tez bankomatowa to z niej korzystamy żeby wybrać nasze wynagrodzenie, sprawdzić stan konta czy niekiedy zapłacić za telefon.

Karta kredytowa jest przez nas również coraz częściej użytkowana. Generalnie spłacamy nią raty, zadłużenie, czy niekiedy płacimy za zakupy. Zastępuje nam ona zwykły kredyt czy pożyczkę, którą nie zawsze uda się dostać. Natomiast karta kredytowa zostaje nam przyznana z jakimś limitem, który możemy odpowiednio wykorzystać.

Jak ustrzec się przed kradzieżą, zgubieniem czy też utratą danych?

Coraz częściej zdarzają się kradzieże danych, kart czy też coraz więcej ludzi starszych gubi nieumyślnie swoje karty i niestety nie wiem co zrobić w takiej sytuacji. Najłatwiej jest oczywiście jak najszybciej zgłosić takie zdarzenie do naszego banku. Można to zrobić osobiście bądź poprzez infolinie. Tu naprawdę liczy się czas. Im szybciej to zrobimy tym szybciej pozbędziemy się konsekwencji z tym związanych. A czekać nas będzie wiele jeśli stwierdzimy, że zastrzeżenie karty jest nam do niczego niepotrzebne.

Czy da się ustrzec przed takimi zdarzeniami? Nie zawsze jest to możliwe. Dlatego warto czytać i wiedzieć o konsekwencjach o jakich na samym początku użytkowania jesteśmy informowani przez nasz bank.

Dlaczego warto zabezpieczać kartę?

Nie ważne czy jest to karta kredytowa czy też bankomatowa. Ważne jest żeby jak najszybciej w trudnych sytuacjach typu kradzież, utrata danych czy zgubienie skontaktować się z bankiem. Zostaniemy tam poinformowani co dalej stanie się z naszymi danych oraz to iż nasza karta zostanie zastrzeżona żeby nikt nie mógł na przykład korzystać z naszych środków pieniężnych.

Warto jest to zrobić zwłaszcza dlatego iż ktoś kto znajdzie kartę może z niej zacząć korzystać podszywając się pod naszą osobę. Czasem pojawiają się nawet przypadki, w których na karcie jest nasz pin i ktoś wybierze nasze pieniążki. Za pomocą naszego podpisu na karcie również można zrobić zakupy na nasz koszt. Dlatego warto uważać i zastanowić się co i gdzie zapisujemy. Swoją droga nie jest zbyt mądrym umieszczanie numeru pin na karcie. Ale to już sprawa indywidualna.

Dlatego tak ważne jest żeby pamiętać o zabezpieczeniu naszej karty. Musimy pamiętać, że tu niestety nie pomoże nam policja czy inne organy ścigania. My sami musimy zadbać o nasze dobro i nasze finanse. Nie jest to nic trudnego, a pomaga zażegnać mały ogień przed wywołaniem dużego.

Teraz kiedy na świecie istnieje coraz więcej podobnych spraw i ludzi, którzy wzbogacają się naszym kosztem i niestety nie liczą się z naszą osobą musimy pamiętać o bezpieczeństwie naszych danych osobowych.

Zastrzeżenie karty może nie zawsze daje nam pewność ale jak najbardziej jest celowe aby pomóc w trudnych sytuacjach.

Pamiętajmy, że ratuje nam nasze dochody i finanse życia. Nie dajmy się więc nabrać i nie czekajmy zbyt długo tylko od razu zastrzeżmy kartę.

Zobacz więcej na stronie www http://prfinansowy.pl/

 

 

 

You may also like...