Ombre i sombre wciąż w modzie

ombre-i-sombre

Cieniowane kolorem włosy cieszą się popularnością nieprzerwanie od kilku sezonów. Koloryzacje ombre i sombre są nie tylko wyjątkowo modne, nie również rozświetlają twarz i odmładzają wygląd. Na czym polegają te dwie techniki farbowania? Na jakich włosach będą prezentowały się najefektowniej? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Ombre

Koloryzacja ombre to technika, która polega przejściu jednego koloru w drugi. Najczęściej występuje w postaci tonowego przejścia brązu w blond, z ciemniejszymi włosami na czubku głowy  i jaśniejszymi na końcówkach. Tego rodzaju koloryzacja akcentuje moment, w którym kończy się jeden odcień, a zaczyna drugi. Przyjmuje się, że różnica pomiędzy kolorami powinna wynosić minimum trzy lub cztery tony. Efekt przejścia jest najbardziej widoczny na prostych włosach. Nie ma znaczenia, czy włosy są równej długości, czy są pocieniowane.

Ombre może prezentować się efektownie zarówno u kobiet z ciemnymi, jak i jasnymi włosami, jednak w szczególności poleca się ją brunetkom i szatynkom. Stylizacja ombre daje duże możliwości koloryzacji. Połączenia barw mogą dotyczyć dwóch odcieni tego samego koloru, lub dwóch kontrastujących ze sobą barw. Przy doborze konkretnego przejścia tonalnego, dobrze jest rozważyć jaki ocień będzie pasował do karnacji oraz typu urody. Idealną kombinację pomoże wybrać ci fryzjer.

Oryginalną wariacją na temat klasycznego ombre jest tzw. ombre wspak, czyli blond z ciemnymi końcami. Blond, który przechodzi w odcienie brązu, mahoniu lub miedzi, daje równie ciekawe efekty koloryzacji. Jeżeli chcesz uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, dobrze dopasować odcień przy odroście do tego, który będzie na końcówkach włosów.

Sombre

Sombre to subtelniejsza wersja ombre – daje efekt włosów, które są rozświetlone słońcem. Farbowanie włosów przy użyciu tej techniki polega na wydobyciu z włosów słonecznych refleksów, które przy końcówkach włosów zleją się w jednolity odcień. Koloryzację sombre można dopasować do każdego bazowego odcienia, dzięki temu sprawdza się u wszystkich kobiet – bez względu na typ urody. Ze względu na naturalny efekt, jaki daje koloryzacja sombre, można ją z powodzeniem polecić kobietom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z farbowaniem.

Idealnymi włosami do sombre są włosy falowane lub kręcone, które poprzez skręt jeszcze bardziej uwypuklają powstałe na włosach refleksy. Dzięki subtelnej gradacji odcienia na całej długości włosów, niewątpliwą zaletą koloryzacji sombre jest nadanie włosom większej objętości.

Koloryzacja w salonie – dlaczego warto?

Farbowanie jednolite jest zdecydowanie prostsze niż w przypadku cieniowana włosów kolorem. Dlatego tego rodzaju zabiegi najlepiej wykonywać w sprawdzonych salonach fryzjerskich. Doświadczony fryzjer dokona analizy stanu włosów, wybierze odpowiednią technikę farbowania oraz ustali optymalne receptury farby koloryzującej, aby uzyskać oczekiwany efekt końcowy.

Jeżeli zastanawiasz się nad radykalną zmiana odcienia włosów koloryzowanych, najlepiej będzie, jeśli wybierzesz się do stylisty. Doświadczony fryzjer będzie zorientowany, jaki efekt końcowy uzyska się przez połączenie sztucznych pigmentów. Etap docelowej koloryzacji może być, w razie potrzeby, poprzedzony takimi zabiegami, jak: wyrównanie struktury włosów, pigmentacja, podkład rozjaśniający lub dekoloryzacja.

Salony fryzjerskie mają dostęp do profesjonalnych produktów do farbowania włosów, które cechuje najwyższa jakość oraz szeroka paleta kolorów. Wykonując koloryzację u profesjonalnego stylisty masz pewność, że efekt końcowy będzie z pewnością olśniewający. Farby koloryzujące, które są używane w salonach fryzjerskich nie tylko pielęgnują włosy, ale także sprawiają, że z efektów profesjonalnie przeprowadzonego zabiegu można cieszyć się przez wiele tygodni.

Koloryzacje ombre i sombre a typ urody

Technika ombre lub sombre może występować w rozmaitych zestawieniach kolorystycznych. Przed zdecydowaniem się na konkretny odcień, dobrze dopasować go do urody. Kobietom z ciemnymi oczami i o ciemnej karnacji, poleca się ciepłe odcienie rudego oraz brązy. Wedle klasycznych reguł, lepiej zrezygnować z chłodnego blondu. Z drugiej strony, panuje moda na rockowy look, dlatego też nawet panie z ciemniejszą cerą, mogą pozwolić sobie na bardzo jasne włosy – najlepiej z odrostem. Dzięki temu zabiegowi, odcień blond będzie wyglądał zdecydowanie naturalniej.

Panie o ciemniej karnacji i jasnych oczach najlepiej prezentują się w ciemnych brązach oraz z mahoniowym odcieniu rudego. Taka koloryzacja nie nada skórze ziemistego odcienia, a przy okazji podkreśli jasną barwę tęczówki. Kobiety z jasną cerą oraz oczami będą prezentowały się najkorzystniej w chłodnych odcieniach brązu, rudego oraz koloru blond. Podczas dobierania odpowiednich odcieni warto pamiętać, że najtrwalsze są ciepłe brązy, ponieważ pigmenty tego koloru najwolniej blakną. Najmniejszą trwałością charakteryzują się intensywne rudości oraz czerwienie.

Pielęgnacja włosów po koloryzacji

Pamiętaj, że włosy poddane koloryzacji wymagają szczególnej troski i pielęgnacji. Dlatego dbaj o regularne nawilżanie oraz ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Przez 2-3 tygodnie po farbowaniu, bez względu na stan włosów, dobrze jest stosować odżywki regenerujące. Kosmetyki przyczynią się do domknięcia łusek włosów, dzięki temu kolor będzie wolniej się wypłukiwał. Po tym okresie czasu, poleca się wybierać odżywki do włosów farbowanych, najlepiej przeznaczone do konkretnego odcienia włosów. Dzięki regularnym odżywaniu zapobiegniesz nadmiernemu blaknięciu pigmentów. Nie mniej ważna jest także ochrona włosów przed promieniowaniem UV. Kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi ochronią kolor oraz zapobiegną zmianie tonacji, którą mogą wywołać kąpiele w chlorowanej wodzie. Po okresie wakacyjnym wskazane jest zastosowanie kilkudniowej kuracji regenerującej.

 

Zastanawiasz się nad zmianą swojego wizerunku? Poniżej możesz zapoznać się z najnowszymi trendami w koloryzacji:

http://www.jeanlouisdavid.pl/artykul/w-osy-ombre-a-sombre-jak-fryzur-wybra_a10360/1

Wpis sponsorowany

You may also like...