Malowanie paznokci krok po kroku – poznaj triki, które pozwolą Ci na pomalowanie paznokci jak profesjonalistka!

malowanie-paznokci

Malowanie paznokci dla osób niecierpliwych jest po prostu męką. Trudno malować nam równo i bez prześwitów. Jednak praktyka czyni mistrza, więc warto wyuczyć nasze dłonie do porządnego malowania. Jest kilka trików, które pomogą Ci, aby paznokcie po Twoim malowaniu nie wyglądały jak robota pijanej kosmetyczki.

Jak ładnie malować paznokcie?

Przygotuj sobie niezbędne narzędzia do malowania paznokci: lakier, zmywacz, baza do paznokci, utwardzacz, krem nawilżający i bardzo dużo cierpliwości. Pamiętaj, im częściej będziesz ćwiczyć, tym szybciej dojdziesz do wprawy. Nie zniechęcaj się na początku, ładnie pomalowane paznokcie są do zrealizowania w zaciszu domowym. Usiądź, włącz sobie TV, radio lub ulubiony serial i zacznij się uczyć.

Przygotuj palce przed malowaniem

Przed aplikacją lakieru do paznokci, usuń wszystkie skórki wokół paznokci. Obetnij i spiłuj paznokcie do Twojego ulubionego kształtu. Umyj dłonie  i dokładnie osusz, aby paznokcie nie były natłuszczone. Weź krem nawilżający i natłuść skórę koło paznokci. W ten sposób unikniesz przywierania do naskórka lakieru, który dostał się poza kształt płytki.

Baza na paznokcie

W gabinetach kosmetycznych na samym początku nakładają na paznokcie bazę, która je wzmacnia oraz chroni przed odpryskami i ewentualnymi zabarwieniami przez lakier. Taka baza najczęściej ma jasny kolor, aby nie przebijał się przez określony kolor lakieru.

Zacznij malować…

Po wyschnięciu bazy na paznokciach, możesz zacząć nakładać lakier. Malowanie paznokci wymaga cierpliwości, więc nie zrażaj się pierwszymi niepowodzeniami. Umieść pędzelek w centrum płytki paznokcia u jego nasady i przeciągnij go wzdłuż paznokcia. W ten sposób zaczniesz aplikację lakieru. Następnie powtórz malowanie po każdej stronie płytki paznokcia.

Nałóż drugą warstwę lakieru

Gdy dokładnie wyschnie pierwsza warstwa lakieru, możesz przystąpić do aplikacji drugiej warstwy. Jeśli zaczniesz malować paznokcie drugi raz zbyt wcześnie, pojawią się pęcherzyki powietrza i nieestetyczne ślady rozmazanego lakieru.  Po pomalowaniu paznokci warto, ale nie jest to konieczne, nanieść utwardzacz, który chroni lakier przed odpryskiwaniem i pozwoli na dłuższe cieszenie się pięknie pomalowanymi paznokciami.

Pielęgnacja paznokci!

Malowanie paznokci krok po kroku wydaje się prostym zajęciem, ale tak nie jest. Malowanie paznokci wymaga wprawy i cierpliwości. Po kilku razach coraz lepiej będzie Ci szło. Trzeba również pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Wiele z nas ma suche i łamliwe paznokcie, dlatego warto kupować sobie bazy pod lakier, które odżywiają płytkę paznokcia. Kup również odżywki z wapnem i kreatyną oraz staraj się zmienić dietę, która zostanie wzbogacona w witaminy, magnes oraz żelazo. Pamiętaj, aby dbać o swoje paznokcie codziennie dzięki kremom nawilżającym.

You may also like...