Makijaż permanentny

 

makijaz-permanentny

Jak doskonale wiemy makijaż służy nam przede wszystkim do tego, aby poczuć się piękniej, a co najważniejsze schować wszelkie niedoskonałości naszej urody. Zwyczajny makijaż jednak często nas może zawodzić z różnych powodów. Przyczyną mogą być warunki pogodowe (silny upał, lub deszcz), które mogą sprawić, że makijaż zwyczajnie nam spłynie., należy pamiętać również o tym, że wiele z nas ma problemy z przykładowo nadmiernym poceniem się, co sprawia, że nasz make – up jest mocno narażony. W innym wypadku jego stopniowy „zanik” możemy zacząć odczuwać już po krótkim czasie na przykład w czasie imprezy. W odpowiedzi na ten problem powstał makijaż permanentny, który daje doskonały, a co najważniejszy trwały efekt poszczególnym częściom naszej twarzy.

Dla kogo jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny podobnie jak zwykły służyć ma przede wszystkim temu, aby kobiety poczuły się pewniej. Choć sama nazwa tego zabiegu zawiera słowo makijaż, to jednak nie polega on na standardowym malowaniu twarzy, a raczej na trwałym korygowaniu niedoskonałości kobiecej urody. W tym wypadku więc przeznaczony może być dla kobiet, które na przykład prowadząc aktywny tryb życia chcą dobrze wyglądać, a zwyczajnie nie mają na to czasu. Wiele kobiet ma problem z uczuleniem na poszczególne rodzaje kosmetyków – dla nich makijaż permanentny również okazuje się doskonałym rozwiązaniem. Makijaż permanentny jest również skierowany do kobiet, które czeka pobyt w szpitalu, w tym także chemioterapia.

Jak działa makijaż permanentny?

Oczywiście na każdą część ciała makijaż permanentny działa inaczej.

W przypadku oczu, oraz jego okolic może to mieć związek z poprawieniem ich kontur, wydłużeniem rzęs, oraz brwi, gdzie tu jest szczególnie dobra wiadomość dla kobiet, które tracą je po chemioterapii.

Usta dzięki makijażowi permanentnemu mogą stać się nie tylko pełniejsze, ale i bardziej wyraziste, gdzie ich kolor choć bardziej widoczny, staje się tym samym ich naturalnym.

W przypadku pozostałej części twarzy możemy liczyć przede wszystkim na usunięcie wszelkich niedoskonałości cery jak trądzik, pory, czy różnego rodzaju przebarwienia, a także zmarszczki.

Krótko mówiąc – makijaż permanentny podkreśla a nie maluje, a jedną z jego najwspanialszych cech jest przede wszystkim to, że nie trzeba go zmywać.

Jak wygląda sam zabieg makijażu permanentnego?

Same zabiegi to warto podkreślić stosuje się poszczególnymi etapami. Kosmetyczka używa w tym celu zarówno aparatu igłowego, jak i pigmentów pochodzenia naturalnego. Same igły jak i farby są całkowicie bezpieczne, oraz co ważne niealergiczne.

W większości przypadków zabiegi rozpoczyna się od nałożenie kremu znieczulającego, później następuje tworzenie szkicu wcześniej wspomnianym aparatem igłowym. Po zakończonym zabiegu stosuje się kompresy mające na celu relaksacje, oraz łagodzenie podrażnienia twarzy. Aby efekt był trwały po dwóch tygodniach wykonuje się tak zwaną korektę mającą na celu utrwalenie wcześniej dokonanych efektów.

Należy również zadbać o profilaktykę po zabiegu stosując maści nawilżające, czy unikając takich miejsc jak basem, solarium, czy sauna. Dobrze wykonany makijaż permanentny daje efekt do nawet 5 lat. Sam zabieg trwa około 2-ch godzin. Do przeciwwskazań zalicza się między innymi problemy z cukrzycą, infekcje wirusowe, stany zapalne (np. gałki ocznej), łuszczycę, choroby weneryczne, choroby autoimmunologiczne, czy bielactwo.

 

You may also like...