Jak ładnie zapakować prezent? Proste i efektowne pomysły na zapakowanie prezentu.

jak-ladnie-zapakowac-prezent-na-swieta

Kreatywne i nietuzinkowe opakowanie jest tym, co czyni prezent naprawdę wyjątkowym.
Większość upominków można oryginalnie zapakować samodzielnie, w domowym zaciszu. Wystarczy jedynie odrobina chęci do pracy i nieco inwencji twórczej, a cały proces może okazać zaskakująco dobrą zabawą.

Jak oryginalnie zapakować prezent, aby stał się prawdziwą przyjemnością zarówno dla osoby nim obdarowanej, jak i ofiarodawcy?

Nie tylko papier ozdobny

Sposobów na to, jak ładnie zapakować prezent jest wiele. Folia jest jednym z najbardziej wdzięcznych i wszechstronnych w użyciu materiałów, umożliwiających stworzenie fantazyjnych opakowań prezentów.

Zamiast tradycyjnej bombonierki, pomysłowym i zaskakującym prezentem (np. dla dzieci) będą czekoladki, cukierki, lizaki i inne smaczne łakocie zawinięte w folię do pakowania lub woreczek foliowy, uformowany w tzw. „rożek”. Ciekawym pomysłem jest także owinięcie upominku przezroczystą folią, wypełnioną różnobarwnymi piórami, dostępnymi w pasmanteriach i wykończenie zdobienia szeroką białą wstążką.

Świąteczna bombka

Zdarza się, że prezenty mają nietypowe kształty. To z kolei utrudnia ich zapakowanie, w związku z czym najprostszą i najskuteczniejszą drogą do sukcesu wydaje się zakup gotowych toreb na prezenty. Zamiast tego można użyć dwóch warstw przezroczystej folii, pomiędzy które należy włożyć kawałki kolorowej bibuły ozdobnej, tiulu lub innego ładnego materiału. Odstające końcówki wystarczy zebrać i związać dekoracyjną wstążką, tworząc tym samym eleganckie opakowanie w kształcie „bombki”.

„Na słodko”

Ubrania, czy maskotki o podłużnym kształcie można zapakować np. w piękny, ozdobny papier, formując z niego cukierka. Aby tego dokonać należy wyciąć prostokątny kawałek materiału, który posłuży za opakowanie, ułożyć na nim prezent i zrolować. Nadmiar papieru pozostawiony na obu końcach należy ciasno związać, wykonując pętelkę ze sznurka lub cienkiej tasiemki.

Pudełka

Innym, praktycznym i bardzo popularnym sposobem na pakowanie upominków o nieforemnych kształtach jest stosowanie pudełek różnych wielkości. Aby prezentowały się naprawdę wyjątkowo, należy obkleić je ozdobnym papierem. Można do tego celu użyć również zwykłego, szarego papieru – wówczas dodatki w postaci kolorowych wstążek, nadadzą wyjątkowego charakteru.

Po nitce do kłębka…

Jednym z bardziej czasochłonnych, ale i efektownych opakowań na prezent jest owinięcie niewielkiego pudełka sznurkiem lub bardzo grubą nicią. W tym celu, początek sznurka powinien zostać przyklejony do pudełka i owinięty, aż do otrzymania pożądanego kształtu, np. kłębka. Niezwykły urok własnoręcznie wykonanej dekoracji podkreśli pachnąca, zielona gałązka świerku lub mała świąteczna bombka.

W zgodzie z naturą

Jednym z mniej oczywistych pomysłów na zapakowanie prezentu jest wykorzystanie stworzonych specjalnie do tego celu koszy ozdobnych, wykonanych np. z wikliny. Rozwiązanie to szczególnie spodoba się miłośnikom ekologii i inspiracji czerpanych z natury. Taka ozdoba sama w sobie stanowi wspaniały i praktyczny prezent. Zawartość kosza można dowolnie modyfikować, uzupełniając go kwiatami, słodyczami, czy dekoracyjnymi słoikami z domowymi przetworami.

Zawsze warto korzystać z naturalnych ozdób, które najlepiej prezentują się na tle szarego papieru. Pachnące, zielone gałązki choinki, laski cynamonu czy zasuszone plastry pomarańczy zachwycą prostotą i oryginalnym wykorzystaniem.

Inspiracja recyklingiem

Do pakowania prezentów bardzo przydane są stare gazety, czy rolki po zużytym papierze toaletowym. Te pozornie bezużyteczne elementy pozwolą na stworzenie wyjątkowo ciekawych i niepowtarzalnych opakowań. Rolka papieru może zostać wykorzystana jako nietuzinkowe pudełko na niewielki upominek – wystarczy obkleić ją kolorowym papierem, wsunąć prezent, a jej brzegi zagiąć do środka. Aby całość prezentowała się naprawdę wspaniale, opakowanie można udekorować kokardą, świąteczną ozdobą, czy kolorową wstążką.

Czarno–białe gazety doskonale zastąpią papier prezentowy. Wykorzystanie go pozwoli stworzyć czarującą dekorację w stylu vintage.

Szklana niespodzianka

Jednym z niestandardowych opakowań na prezenty są m.in. słoiki przewiązane wstążkami, w których można ukryć apetyczne słodkości. W przypadku, gdy upominkiem jest butelka wina, zamiast kupować papierową torebkę warto sięgnąć po bardziej kreatywne rozwiązanie. Taki prezent „ubrany” w kolorowy, samodzielnie wykonany wełniany kubrak, bądź imitujący go odcięty rękaw ze starego swetra będzie prezentował się naprawdę niezwykle.

Jeśli prezentem jest bon, karnet lub bilet do teatru, można go zamknąć w butelce, czy przykleić do opalanego na brzegach papieru, stylizując go tym samym na list w starym stylu.

Oryginalnie zapakowane upominki doceniane są dużo bardziej od pośpiesznie wrzuconych do ozdobnych torebek, dostępnych niemal w każdym sklepie. Prawdziwą sztuką jest samodzielna praca, odrobina kreatywności i wolnego czasu, które  pozwolą stworzyć najbardziej wyjątkowe opakowanie prezentu.

Wpis sponsorowany

You may also like...