Jak dobrać okulary do kształtu twarzy

Okulary – dla niektórych przykra konieczność, dla innych piękny dodatek, która uatrakcyjnia nasz wygląd. Szkła mogą również odwrócić uwagę od naszych niedoskonałości na buzi. W trakcie wyboru okularów oprócz osobistego gustu trzeba również kierować się kształtem naszej twarzy.

Poniżej znajdziesz informacje, jak odpowiednio dobrać oprawki do naszego wyglądu. Pamiętajcie, nie są to jedyne słuszne rozwiązania. Jedynie podpowiadamy, jaki kształt okularów będzie odpowiedni dla kształtu naszej twarzy. Podczas zakupu powinno się przymierzyć również inne formy szkieł. Teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką.

Jak dobrać odpowiednie okulary do mojej twarzy?

Okulary do twarzy okrągłej.

W okrągłych buziach dążymy do wyszczuplenia, wydłużenia oraz wysmuklenia jej. Oprawki powinny być wąskie, aby zarys twarzy stał się bardziej szczupły. Korzystne również będą okulary z ostrymi kątami lub prostokątne. Ciemne oprawki okularów pozwolą na jeszcze smuklejszy wygląd okrągłych twarzy.

Okulary do twarzy kwadratowej.

Przy buzi kwadratowej będziemy dążyć do złagodzenia jej kształtów. Mocno zarysowana szczęka oraz wyraźne policzki musimy zniwelować poprzez oprawki. W trakcie zakupów szukaj okularów zaokrąglonych. Kolory mogą przyciągać, więc jak najbardziej ostre barwy będą pożądane – wzorzyste, niebieskie, czerwone, żółte. Oprawki powinny być szersze niż nasze kości policzkowe. Spróbuj przymierzyć tzw. „koci kształt” okularów. Możliwe, że wyrówna Twoje proporcje twarzy.

Okulary do twarzy owalnej.

Owalny kształt buzi to idealny zarys do kupienia okularów. Teraz można poszaleć podczas zakupów oprawek. Pamiętaj, że nie powinny być szersze od twarzy na wysokości oczu. Przymierz oprawki z zaokrąglonym dołem. Nie kupuj jednak okularów tzw. przytłaczających, unikaj skrajności.

Okulary do twarzy podłużnej.

Oprawki będą miały na celu skrócenie kształtu naszej buzi. Tutaj też będzie wiele okularów pasować, jak np. oversize’y, aviatory, zakrzywione na bokach. Szkła powinny być duże. Okulary mogą „dawać po oczach”, czyli być bardzo zdobione. Kształt szkieł powinny być kwadratowe lub okrągłe. Wyeliminuj wąskie oraz prostokątne oprawki.

Okulary do twarzy sercowatej.

Okulary powinny być mało widoczne na twarzy. Oprawki nie powinny mieć ostrych kątów. Warto zainwestować w okulary, które mają jasny kolor lub posiadają tylko szkła. Można również przymierzyć tzw. „kocie oko”, ale z delikatnymi oprawkami. Posiadając ostrą linię podbródka, przy kupieniu delikatnych okularów, stanie się on łagodniejszy.

Eksperymentuj z kształtami okularów!

Pamiętaj, że nasze wskazówki są tylko podpowiedziami. Podczas zakupów przymierz wszystkie okulary, które Ci się podobają. Idź na zakupy wraz z partnerem lub rodzicem, aby świeżym okiem spojrzeli na okulary na twarzy. Ważne jest również by do salonu pójść w fryzurze, która pokazuje całą twarz. Nie zakrywaj jej grzywkami i pasemkami.

You may also like...