Dobór biustonosza – dlaczego stanik jest tak ważny?

wybor-stanika

Biustonosz – dobrze, gdy odpowiednio prezentuje nasz biust. Niewiele kobiet zdaje sobie jednak sprawę z tego, że odpowiedni dobór biustonosza, to nie tylko doskonale prezentujący się dekolt, ale i zdrowie nie tylko naszych piersi, ale i całego organizmu. W związku z tym postanowiliśmy powiedzieć nieco więcej nie tylko o samym doborze stanika, ale i o najczęściej popełnianych błędach przy jego zakupie.

Jak powinien wyglądać prawidłowy biustonosz?

Tu oczywiście nie ma jasnej, określonej reguły, a wszystko zależy od kształtu i wielkości naszych piersi, oraz budowie całego ciała. Tu warto wspomnieć, że 80 procent ciężaru piersi obejmuje sam obwód biustonosza. Tylko 20 procent więc pozostaje na ramiączka i miseczki. W związku z tym przed wyborem biustonosza warto zmierzyć swój obwód pod biustem i co ważne od otrzymanego wyniku odjąć 5 centymetrów. I tu warto wspomnieć, że w przypadku biustonosza bardzo ważne jest zdrowie naszego kręgosłupa, gdzie jak się okazuje źle dobrany może spowodować jego bóle, oraz szereg różnych schorzeń. W związku z tym jego obwód jest tak istotny.

Same miseczki natomiast muszą być „wypełnione” piersiami. Nie powinno w nich być zbyt wiele luzu, gdyż to może spowodować nie tylko krępujące sytuacja zwłaszcza w przypadku ostrzejszych ruchów, ale i deformacje kształtu Twoich piersi. Odpowiednio wypełnione miseczki doskonale również podkreślają Twój biust nadając im odpowiedni kształt.

Wracając na moment do wyżej wspomnianego obwodu, to podstawowym „objawem” źle dobranego stanika mogą być tak zwane „wałki” skórne wystające poza materiał obwodu.

Jakie błędy najczęściej popełniamy przy wyborze stanika?

Niestety, często kupujemy biustonosz nieprzemyślanie kierując się atrakcyjną ceną, która nie zawsze jest w tym przypadku warta naszego zdrowia. W związku z tym zanim zdecydujesz się na zakup biustonosza warto skorzystać z pomocy Braffiterki, która dokładnie zmierzy obwód Twojego biustu, oraz pomoże dopasować go do kształtu swojego ciała.

Kolejnym problemem w przypadku wielu biustonoszy są fiszbiny, te w dobrej jakości biustonoszach zwykle są elastyczne i miękkie, jednak w gorszej jakości są twarde, co powoduje nieprzyjemne uczucie „wbijania” się.

Jeśli jesteśmy przyzwyczajone do luźniejszych, aczkolwiek złych biustonoszy, to często w pierwszym okresie nałożenia „prawidłowego” biustonosza możemy mieć uczucie uciskania, po krótkim czasie jednak zauważymy, że dyskomfort ustępuje.

A zatem jaki powinien być dobry biustonosz?

Czyli inaczej, po czym poznamy, że nasz zakup okazał się właściwy. Tu jako pierwsze należy wymienić ustąpienie bóli pleców, ramion, czy karku, które aż trudno uwierzyć mogą być pierwszą przyczyną źle dobranego biustonosza.

Kolejny aspekt, dużo bardziej przyjemny, nie mniej jednak równie ważny, mianowicie ładny i zdrowy wygląd biustu zarówno w samym biustonoszu, jak i ubraniach. Kolejna dobra wiadomość – odpowiedni biustonosz optycznie powiększa nasze piersi. Taką poprawę zauważymy już po krótkim czasie. Co ważne również nasze piersi zaczną się doskonale prezentować również bez biustonosza.

You may also like...