Czego można życzyć najlepszej przyjaciółce?

zyczenia-urodzinowe-dla-przyjaciolki

Dobre życzenia zawsze są w cenie. Nie zawsze najważniejsza jest ilość słów, ale ich jakość, dobór. Pamiętamy o życzeniach dla naszej przyjaciółki na święta, czy urodziny, ale czy zastanawiałyście się kiedyś jak je składać, by Twoja przyjaciółka poczuła się naprawdę szczęśliwa? Poniżej postanowiliśmy przedstawić kilka sprawdzonych trików.

Urodziny – dobierz z wyczuciem

Czyli powtarza się stara prawda, czyli dobór życzeń pod charakter Twojej przyjaciółki. Jeśli ceni sobie ostre poczucie humoru, to stwierdzenie „życzę Ci wszystkiego najgorszego” z pewnością odbierze jako doskonały żart. W przeciwnym razie może się jednak obrazić…

Ważne też, aby dobrać życzenia urodzinowe dla przyjaciółki pod jej aktualną sytuacje życiową. Czyli jeśli akurat rozstała się z chłopakiem, to życzenia „szczęścia i miłości” mogą być nie na miejscu. W tej sytuacji zdecydowanie lepiej brzmi „abyś jak najszybciej odnalazła swoje szczęście”, wówczas przyjaciółka będzie wiedziała, że pomimo wszystko stale jesteś przy niej i wierzysz, że wkrótce będzie szczęśliwa. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku zdrowia, kiedy wiesz o groźnej chorobie przyjaciółki, to zdrowia oczywiście warto życzyć, musisz jednak ponownie zadbać o to, aby w Twoich życzeniach nie było „pustych” słów, a szczere intencje i słowa wsparcia. W sytuacji trudnej sytuacji materialnej warto życzyć zarówno szybkiego znalezienia pracy, a jeśli z różnych przyczyn jest to niemożliwe, to uniwersalnymi życzeniami wydają się być życzenia „samych życzliwych ludzi wokół”.

Życzenia uniwersalne?

„Bądź szczęśliwa”, „Nie zmieniaj się”, „Obyś nigdy nie straciła pasji, marzeń i radości z ich realizacji”, może są to życzenia ogólne, jednak zdają się być najbardziej uniwersalne. Tym samym do dobrych życzeń dołączasz informacje o tym, że uwielbiasz swoją przyjaciółkę taka jaka jest i jak bardzo doceniasz to kim jest dla Ciebie w życiu.

A co ze świętami?

Bo tu jak wiemy szczególnie w internecie nie brakuje gotowych wierszyków. W związku z tym chętnie wklejamy je do wiadomości sms i klikamy „wyślij do wielu”. Gotowe wierszyki mają oczywiście swój urok, potrafią być miłe, urokliwe, a także dowcipne. W przypadku życzeń do wyjątkowej osoby jaką jest Twoja przyjaciółka zadbaj jednak o to, aby życzenia, które zostały do niej wysłane nie były słowami z „przypadku”, a takie, które faktycznie będą do niej pasować. Zarówno życzenia na święta, jak i urodziny powinny być pomimo wszystko dowodem na to, że ta osoba jest dla Ciebie wyjątkowa, dlatego zadbaj o to, by nie poczuła, że traktujesz ją jako kolejną z listy w smartfonie.

Jak składać życzenia?

Czyli musimy tu ponownie powrócić do internetu, a ściślej do portali społecznościowych, które w kwestii wysyłania życzeń od kilku lat zdają się odgrywać jeszcze większą rolę niż sms-y. Internet, to doskonała możliwość darmowego, codziennego kontaktu z daną osobą. W przypadku życzeń jednak warto pójść krok dalej, dlatego jeśli masz możliwość zadzwoń, usłyszenie głosy bliskiej osoby, to coś zupełnie innego, niż wiadomość, która w każdej chwili może się skasować. Jeśli przyjaciółka mieszka niedaleko złóż jej wizytę osobiście. Warto też odwołać się do tradycji w postaci kartki, która bez względu na nowoczesną technologie pozostanie pamiątką na zawsze…

You may also like...