Cewe fotoksiążka jako prezent

cewe-fotoksiazka

Fotoksiążka jako prezent na 18 urodziny

18 urodziny to moment symbolicznego przejścia w dorosłość. Pomysłów na obdarowanie solenizanta jest naprawdę wiele, jednak nie każdy urodzinowy prezent może być jednocześnie pamiątką, do której zawsze można wracać. Jednym z takich upominków może być fotoksiążka, która stanowi ciekawą oprawę dla zdjęć, uwieczniających szereg pozytywnych emocji oraz ważnych wspomnień.

Fotoksiążka – pomysł na niebanalny prezent

Na prezent najczęściej poszukuje się przedmiotów, które zaskakują oraz są dopasowane do cech oraz zainteresowań bliskich. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, kiedy chodzi o wyjątkowe okazje, takie jak chociażby okrągłe jubileusze czy 18-ste urodziny. Wtedy obdarowujący pragną wręczyć coś wyjątkowego, co będzie pełniło dwojaką rolę – prezentu oraz pamiątki. Idealnym pomysłem na tego rodzaju upominek jest estetyczna fotoksiążka, która niesie ze sobą sporą dawkę wzruszeń i emocji.

Dlaczego ludzie kochają zdjęcia? Bo fotografie to emocje. To pragnienie zatrzymania fragmentu życia i zachowanie go od zapomnienia. Dlatego zaprezentowanie zdjęć w formie fotoksiążki jest doskonałym sposobem na tworzenie rodzinnych mini-historii. Przy tworzeniu tego rodzaju albumów istnieje pełna dowolność. Na wyselekcjonowanych zdjęciach możesz zaprezentować niezapomniane wakacje oraz podróże, jak i wszelkiego rodzaju życiowe wydarzenia, które z jakichś względów są ważne zarówno dla ciebie, jak i osoby, którą chcesz obdarować.

Fotografia wczoraj i dziś

Słowo fotografia wywodzi się od greckiego  phōtós (światło) oraz gráphō (pisać, rysować), stąd wolny przekład  – „rysowanie za pomocą światła”. Pierwsze zdjęcie, które zaprezentował w 1839 roku Louis Daguerre, było wykonane na metalowej powierzchni. Z biegiem lat zaczęto używać papieru, a następnie płytek, które były powleczone światłoczułą substancją. Im bardziej rozwijała się technika w tym zakresie, tym doskonalsze były metody wykonywania oraz utrwalania fotografii. Obecnie, technologia rozwinęła się na tyle, że do wykonania wysokiej jakości zdjęcia nie jest potrzebny drogi i specjalistyczny sprzęt. Wystarczy kompaktowy aparat cyfrowy lub ten, który jest wbudowany w każdy w smartfon.

Cyfrowa rewolucja w fotografii

Osób, które fotografują jest znacznie więcej niż dawniej. Stało się tak za sprawą pojawienia się aparatów cyfrowych, które zwojowały rynek fotograficzny oraz odmieniły technologiczny proces tworzenia odbitek. Dziś, zdjęcia można dowolnie powielać, drukować oraz kopiować na różnego rodzaju urządzenia mobilne i dyski pamięci. Zmienił się także sposób odbioru zdjęć. Obecnie nikogo nie dziwią albumy liczące setki zdjęć czy wirtualne galerie dostępne w sieci. Wszystko za sprawą Internetu, który stwarza nieograniczone możliwości dzielenia się wspomnieniami, które są zapisane w formacie jpg.

Fotoksiążka w prezencie – etapy tworzenia

Dzięki rozwojowi techniki proces tworzenia fotoksiążki odbywa się za pomocą plików elektronicznych, dzięki czemu gotowy projekt można wykonać już w kilkanaście minut i to bez wychodzenia z domu. Oprogramowanie tego typu jest  intuicyjne i proste w obsłudze, dlatego każdy może samodzielnie poradzić sobie z edycją zdjęć, bez względu na to jakiej przeglądarki internetowej używa. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można skorzystać z pomocy asystenta, który stworzy dla ciebie projekt w kilka minut oraz doradzi przy wyborze rodzaju okładki, jak i formatu fotoksiążki.

Fotoksiążki są drukowane na najwyższej jakości papierze, który jest przystosowany do druku cyfrowego. Wewnętrzne strony fotoksiążek mogą być drukowane na papierze matowym, błyszczącym lub fotograficznym – w zależności od indywidualnych preferencji zamawiającego. Jeżeli chodzi o rodzaj plików, jaki jest akceptowany przez oprogramowanie do tworzenia fotoksiążek, są to zdjęcia z rozszerzeniem jpg, najlepiej w rozdzielczości od 150 do 300 dpi. Liczba zdjęć, którą można umieścić w tego rodzaju albumie zależy wyłącznie od zamawiającego.

Zalety urodzinowej fotoksiążki

Fotoksiążka to coś więcej niż tradycyjny album ze zdjęciami. To wyjątkowa kompilacja ważnych wspomnień, do których można w dowolnym momencie powrócić. Jej układ i forma zależy od osoby, która może samodzielnie zaprojektować rozkład zdjęć na poszczególnych stronach, wybrać dowolny szablon, format oraz rodzaj papieru, na którym będą drukowane wyselekcjonowane zdjęcia. Aby jeszcze bardziej spersonalizować tego rodzaju album, można umieścić w nim dodatkowe elementy, takie jak zeskanowane listy czy pocztówki z wakacji.

Dzięki najwyższej jakości urządzeń do druku cyfrowego oraz zastosowaniu wysokiej klasy pigmentów, zdjęcia umieszczone w fotoksiążce zachwycają pełną feerią barw na długie lata. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że bardzo ważne jest odpowiednie przechowywanie albumu oraz zabezpieczenie wydrukowanych zdjęć przed długotrwałą ekspozycją na światło, które może powodować ich blaknięcie.

Zanim zamówisz – warto wiedzieć

Przed zamówieniem fotoksiążki dobrze mieć na względzie, że najciekawiej prezentują się te albumy, które mają motyw przewodni oraz są spójne pod względem wizualnym. Bardzo estetycznie wygląda jednolita kolorystyka, choć nie oznacza to, że musisz całkowicie zrezygnować z zabawy kolorami.

Podczas rozmieszczania zdjęć w fotoksiążce, dobrze zostawić trochę wolnej przestrzeni. Po pierwsze, fotografie będą znacznie atrakcyjniej się prezentowały, a po drugie, wolne miejsce można wykorzystać na dopisanie cytatów lub zabawnych tekstów, które nie tylko urozmaicą, ale także spersonalizują ten wyjątkowy upominek.

Nie wiesz jak zabrać się za zaprojektowanie urodzinowej fotoksiążki? Poniżej możesz zapoznać się z przykładową ofertą oraz wideo-tutorialami, które pomogą ci zaprojektować wymarzony prezent dla bliskiej ci osoby:

http://fotojoker.pl/cewe-fotoksiazka.html

Wpis sponsorowany

You may also like...